7’li koalisyondan tehdit yağdı! HDP: Kılıçdaroğlu kazanırsa Cumhur İttifakı hesap verecek!

  • Haber7 – ÖZEL

Seçim sürecinde kazanacaklarını düşünerek halka ve AK Parti’ye parmak sallayan Millet İttifakı bileşenlerinin tehdit ve hakaretleri bitmiyor.

“Helalleşeceğiz”, “Başörtüsünü serbest bırakacağız”, “Yasaklar ve sansürler olmayacak” gibi inandırıcılıktan uzak ifadelerle PR yapan Millet İttifakı’nın bileşenleri ve destekçileri, kin ve intikam hırslarını dışa vurmayı sürdürüyor. Deprem felaketini fırsat gören ve “Erdoğan buradan şamar yer” diye düşünen zihniyet, bu ‘özgüven‘ ile ‘hesaplaşma’ ve tehdit dilini kullanmaktan çekinmiyor.

Muhafazakar ve dindar seçmeni saflarına çekmek için ‘takiye’ yapan Millet İttifakı ve destekçileri, bir yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘diktatörlük’ ile suçlarken diğer yandan ise iktidara geldiklerinde gerçekleştirecekleri uygulamaları da itiraf ediyor.

HDP’DEN TEHDİT: CUMHUR İTTİFAKI HESAP VERECEK

İttifak ortağı olmadıklarını inkar etseler de sanki kendileri iktidara gelecekmiş gibi bir davranış içerisinde bulunan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP, sosyal medya hesabından tehditte bulundu. 

Cumhur İttifakı’nı hedef alan ve Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olmasıyla hesaplaşacaklarını ilan eden HDP, sosyal medya hesabından şu ifadelerde bulundu:AKŞENER’DEN TEHDİT: RECEP BEY VE ARKADAŞLARINI YARGILAYACAĞIZ

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2023 Seçim Beyannamesi ve 28. Dönem Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı’nda tehditler savurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi hedef alan Akşener, “Buradan söz veriyoruz. 14 Mayıs’tan sonra milletimizin sandıktan uğurlayacağı Recep Bey ve arkadaşlarına adil davranacağımıza söz veriyoruz. Bu memleketin milyonlarca mazlumu gibi onlar için de adaleti sağlayacağımıza söz veriyoruz. Buna çok ihtiyaçları olacağını da biliyoruz.” diye konuştu.

SEZGİN TANRIKULU: 14 MAYIS’TA DOSTLARIMIZ İÇİN HESAP SORACAĞIZ

TELE 1’de canlı yayına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Selahattin Demirtaş için tehditler savurdu. Tanrıkulu seçimleri kazanmaları durumunda Demirtaş’ın hapisten çıkacağını söylerken “14 Mayıs’ta dostlarımız için hesap soracağız” dedi.

Tanrıkulu “Selahattin Demirtaş hükümlü değildir. Affa da ihtiyacı yoktur. Aldığı ceza da yoktur.” dedi ve 14 Mayıs seçimlerini işaret etti.

14 Mayıs Seçimleri sonrasında ‘dostları’ için hesap soracakları tehdidinde bulunan CHP’li Tanrıkulu, “Kimdir bunun müsebbibi? Erdoğan’dır. Kürtler de ülkenin demokratları da bunu çok iyi biliyor. Tam da bu nedenle hesap soracağız. Kayyum siyasetinden dolayı hesap soracağız. Gezi davası için hesap soracağız.” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET ÇANAK TUTTU, CHP’Lİ İSİM TEHDİT ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘diploması’ üzerinden algı operasyonu yapan CHP yandaşı medyada, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine tehditler savruldu. 

CHP İstanbul 3. Bölge Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve İstanbul Balkan Masası Başkanı Avukat Mustafa Cem Kılıç, Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamalarda YSK üyelerini tehdit etti.

YSK üyelerini etkilemeye çalışan Avukat Mustafa Cem Kılıç, “Bağımsız hâkim olduklarını unutarak adeta AKP memuru gibi çalışan bu üyeler, yargılanacak ve hesap verecek.” ifadesiyle parmak salladı. 

HKP’Lİ AVUKATTAN TEHDİT: MUTLAKA YARGILANACAKLAR

Aynı haberde Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatı Doğan Erkan da YSK üyelerine parmak salladı. Erkan şunları söyledi:

Cumhuriyet gazetesi ise CHP’li sözde hukukçunun ifadelerini kullanarak, “Anayasayı tanımadılar” manşeti attı. CHP yandaşı gazete, 5. sayfada ise haber için “YSK üyeleri suç işledi” başlığına yer verdi.

PORTAKAL, YSK BAŞKANI’NA PARMAK SALLADI: BU İSMİ UNUTMAYIN!

Sözcü TV Ana Haber programı sunucusu Fatih Portakal, ana haber bülteninde Yüksek Seçim Kurulu’na parmak salladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığının onaylandığını açıklayan YSK Başkanı Ahmet Yener‘i hedef alan Portakal, “Bu ismi unutmayın” ifadesiyle tehdit dili kullandı. Portakal şunları söyledi:

CHP’Lİ MÜSLİM SARI: HESAPLAŞACAĞIMIZ KİTLELER VAR BİZİM

Habertürk’ün Açık ve Net programına katılan CHP Parti Meclisi üyesi ve Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Müslim Sarı, çıktığı canlı yayında tehditler savurdu. 

Sinirli tavrıyla dikkat çeken CHP’li Müslim Sarı, “Hesaplaşacağımız kitleler var bizim. Hesaplaşılması gerektiğine inanan bir sürü kitle var bu ülkede. Şu doğru değil; 20 yıllık bir iktidarın üzerine geleceğiz ve ondan sonra hiçbir şey yokmuş gibi davranacağız.” söylemlerinde bulundu.

AŞI ZORBALIĞI İÇİN ÇAĞRI YAPAN CHP’Lİ DOKTORDAN YSK’YA TEHDİT

Pandemide aşı zorbalığı için çağrı yapan ve “Aşı olmayana eğitim verilmesin” gibi ifadeler kullanan Prof. Dr. Bengi Başer, bu kez YSK’yı tehdit etti. 

Bengi Başer, bir Twitter kullanıcısının “Diploma defterinde Erdoğan’a yer mi açıldı?” ifadelerine yer verdiği paylaşımına şu ifadelerle cevap verdi:

“Şimdi onay veren YSK düşünsün. Bugünün bir de yarını var…” 

AHMET ŞIK’TAN TEHDİT: HEPSİ SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAKTAN YARGILANACAK

HDP’nin başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı‘nda yer alan ve cumhurbaşkanlığı adaylığında Millet İttifakı‘nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu destekleyecek olan Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) AK Parti ve MHP‘ye tehdit yağdı.

HDP kontenjanından Meclis’e girdikten sonra Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katılan milletvekili Ahmet Şık, AK Parti ile MHP’yi hedef aldı.

Seçimi kazandıkları takdirde AK Parti’nin suç örgütü olarak yargılanacağı tehdidinde bulunan TİP’li Ahmet Şık, “AKP’ye MHP’ye bırakmayacağız muhalefeti. Ki, onlar zaten darmaduman olacaklar. Hepsi suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacak yapıdan bahsediyoruz.” diye konuştu.

AK Parti’nin kapatılacağını ve AK Parti’lilerle yargı yoluyla hesaplaşacaklarını söyleyen Şık, “AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek bu dönem kapanırsa. AKP bir suç örgütü olduğu için kapatılacak. Siyasi parti kılığına girmiş bir suç örgütü diyecekler.” dedi.

HDP’Lİ AHMET TÜRK, KÜRT HALKINI TEHDİT ETTİ

Diyarbakır’daki nevruz kutlamalarında konuşan HDP’li Ahmet Türk tehditkar ifadelerle Kürt halkını hedef aldı.

AK Parti’ye oy veren Kürtleri ‘düşmanlık‘ ve ‘ahlaksızlık‘ ile suçlayan Ahmet Türk, Hiçbir Kürt’ün bu iktidara oy vermek gibi bir hakkı yok” dedi.

Bu dönemin terörist elebaşı Öcalan’ın özgürleşme dönemi olacağını iddia etti. “Bu nevruz ve dönem Öcalan’ı özgürleştirme dönemidir. Bunu hep birlikte sağlamak için gece gündüz mücadele etmek zorundayız.” şeklinde provokatif mesajlar verdi.

ERTÜRK’TEN ‘ACILI’ TEHDİT

Daha önce Taksim’deki terör saldırısını DEAŞ’ın yaptığını öne sürerek terör örgütü YPG/PKK’yı temize çıkarmaya çalışan, SİHA’lar ile TCG Anadolu gemisini eleştiren, Selahattin Demirtaş’ın Türkiye için bir şans olduğunu söyleyen ve “Erdoğan gitmezse Türk halkı cezalandırılacak” tehdidinde bulunan CHP üyesi emekli amiral Türker Ertürk, yine tehdit dilini kullandı. 

CHP’li emekli amiral Türker Ertürk, TELE 1’de Yüksek Seçim Kurulu üzerinden bütün toplumu tehdit ederek, “Bakın artık iktidar değişecek. Ama acılı ama acısız, bu iktidar değişecek. Onun için herkes aklını başına devşirmeli” ifadelerini kullandı.

Ertürk’ün tehdidine destek veren sunucu Namık Koçak ise “Elbette bedelini biliyorlardır” diye konuştu.

ŞİRİN PAYZIN’DAN ‘SON 2 AY’ TEHDİDİ

CHP’nin kanalı Halk TV’de sunuculuk yapan Şirin Payzın, 6’lı masanın adayını ilan etmesi sonrası zafer havasına girerek AK Parti’li seçmeni hedef aldı.

Seçim sonrası ‘hesaplaşacaklarını’ vurgulayan Payzın, AK Parti seçmenine ‘trol’ derken destek veren vatandaşlara “son 2 ay” ifadesiyle tehditler savurdu.

Payzın, ‘intikam’ itirafında bulunduğu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:GP’DEN TEHDİT: SİZE BUNDAN SONRA YAŞAMA HAKKI YOK

Şirin Payzın ile aynı gün Cumhur İttifakı‘na yönelik bir tehdit de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) eski Başkanı ve Gelecek Partisi kurucu üyesi Yusuf Ziya Özcan‘dan geldi.

GP’li Özcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda terör örgütü FETÖ ve PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle kamu görevlerinden uzaklaştırılan KHK’lılar üzerinden AK Parti ve MHP’yi “Bundan sonra yaşama hakkınız yok” diyerek hedef aldı.

Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sadece KHK’lılara yaptığınız zulümler ve aldığınız veballer sizi daima takip edecek ve bu alemde hak ettiğiniz cezayı göreceksiniz. AK Parti-MHP iktidarı size bundan böyle yaşama hakkı yok! Hesap verme zamanınız yaklaşıyor” ifadesinde bulundu.

Özcan, gelen tepkilerin ardından tweetini sildi. HALK TV’DE BAKAN SOYLU’YA ‘HAPİS’ TEHDİDİ

Halk TV’de Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davayla ilgili hukukçu Turgut Kazan açıklamalarda bulunurken, Şirin Payzın araya girip, “Bir anda Süleyman Soylu’yu içeride görme ihtimalimiz olabilir” dedi.

İktidar değişirse” AK Parti’den hesap sorma ve üst düzey isimleri “hapse tıkma” senaryoları konuşulduğu yayınla ilgili Bakan Soylu, “İktidar değişince(!) Yanındaki majestelerinin hukukçusu ile temennileri Süleyman Soylu’yu içeride görmekmiş. Kana susamış vampirler… Bir Başbakanın iki Bakanın kanını içtiler, yetmedi. Batı’nın ve Soros’un Operasyon Çocukları… Elinizden geleni ardınıza koymayın.” ifadeleriyle tepki gösterdi.

OYUNCUDAN TEHDİT: ALAYINIZ ÇÖPSÜNÜZ

Sosyal medyadan videolu paylaşım yapan oyuncu Yunus Günçe, sosyal medyadaki AK Parti seçmenini ‘trol’ olarak yaftaladı ve tehditler savurdu. 

AK Partililere hakaretler de eden Günçe, 15 Mayıs sabahı AK Parti’yi destekleyenlerin ‘çöp’ olacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

BEHRAMOĞLU’NDAN “KAFA KESME” TEHDİDİ

Cumhuriyet yazarı Ataol Behramoğlu, geçtiğimiz hafta sosyal medyadan imalı bir paylaşımla tehditte bulundu.

‘Devlet başkanı’na yönelik sözler sarf eden Behramoğlu, “Bir gün bir devlet başkanı ‘Devlet benim’ demişti. Kafası kesildi. Kendini devlet sananlardan Hitler, sığınağında kendini sokan akrep gibi can verdi. Mussolini ters asıldı” ifadelerini kullandı.

Daha sonra attığı tweet ile tehdidini sürdüren Behramoğlu, şunları söyledi:

BEHRAMOĞLU’NDAN TEPKİ GÖSTEREN VATANDAŞLARA TEHDİT

Bugün (9 Mart 2023) tarihli Cumhuriyet gazetesinde, “Muhataplarına” başlığı ile yayınladığı yazısında, Ataol Behramoğlu kendisine tepki gösteren vatandaşlara da parmak salladı.

Vatandaşlara karşı küçümseyici bir üslup kullanan Behramoğlu, “Değerli avukatlarım yoluyla açtığım hakaret davaları sizi güç durumda bırakıyor ve “uzlaşma” adı altında çırpınmaya başlıyorsunuz… Bu küçültücü duruma düşmekten kaçının… Yapmayın, düşmanınıza karşı bile ahlaklı ve vicdanlı olun. Sövmeyin. Tehdit etmeyin. Gerçekleri göz göre göre saptırmayın. Onları kendi amaçlarınız doğrultusunda eğip bükmeyin.” diye yazdı.

BABACAN’DAN “SİHA’LARA DOKUNACAĞIZ” TEHDİDİ

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV’de Türkiye’nin savunma sanayisindeki yatırımlarıyla ilgili Ocak ayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Babacan, “SİHA’lar hükümetin elindeki en büyük propaganda projelerinden birisi. Bu proje ‘Kutsal, dokunulmaz’ hale getirildi. Kusura bakmayın ya, dokunacağız tabi ki” ifadelerine yer verdi.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN ERDOĞAN’A TEHDİT: MAHKUM OLACAK, ANT OLSUN!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Nisan 2022’de Gezi Parkı davasının karara bağlanmasının ardından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı isim vererek tehdit etti. Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs suçundan hapis cezası alan Osman Kavala için ‘özgürlük’ isteyen Özel, “Tarih önünde Recep Tayyip Erdoğan mahkum olacaktır, hesap verecektir. Ant olsun, ant olsun, ant olsun.” dedi.

İYİ PARTİ’DEN TEHDİT: SÖKE SÖKE YARGILANACAKSINIZ

Haziran 2021’de TBMM’de basın toplantısı düzenleyen dönemin İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AK Parti hükümetini tehdit etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AK Parti’yi tehdit eden İYİ Partili Türkkan, “Hiç kaçışınız yok. İlk seçimde kaybedeceksiniz. Seçimden sonra ilk işimiz söke söke adaleti sağlamak olacak. Hukuk yeniden tesis edilecek ve söke söke yargılanacaksınız.” diye konuştu.

“ERDOĞAN’IN SONU DA MENDERES’E BENZEMESİN”

Nisan 2021’de KRT televizyonuna katılan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, darbeciler tarafından asılarak katledilen merhum Başbakan Adnan Menderes’i örnek göstererek aba altından sopa gösterdi. 

Baskıcı politikaları sona erdiren Menderes’i örnek gösteren Engin Altay, canlı yayında, “Rahmetli Menderes de bir dönem bu dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti ve onlar o kadar ileri gitmişlerdi ki Menderes’ten aldıkları güç ve yüzle. Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk’ü Koruma Kanunu’nu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin, benzemesin.” ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN’A ‘MENDERES’ TEHDİDİ

Evrensel ve Artı Gerçek yazarı Ragıp Zarakolu, Evrensel gazetesinde ve Artıgerçek adlı haber sitesinde 5 Mayıs 2020’de yayınlanan “Makus Kaderden Kaçış Yok” başlığıyla kaleme aldığı sözde köşe yazısında, idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes‘in sonunu hatırlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı hedef aldı. 

KILIÇDAROĞLU’NDAN YARGIYA TEHDİT

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 5 Ocak 2023 tarihinde partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, YSK’ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun davasına ilişkin konuştu. Hakim ve savcıları tehdit eden Kılıçdaroğlu, “Dünya tarihinde, yargı tarihinde görülmemiş bir şey. Hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaatine göre görevini yapmayan hakim, savcıların yeri ve zamanı gelince hesabını verecek.” dedi. Ayrıca Kılıçdaroğlu, “Ayarını bozduğunuz kantarın sizi de tartacağını asla unutmayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’YE OY VEREN ÖĞRETMENLERİ HEDEF ALDI

Kasım 2020’de CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AK Parti’ye oy veren öğretmenleri hedef aldı.

Öğretmenlere hakaret yağdıran Kılıçdaroğlu “Öğretmenleri toplumun saygın birer lideri olarak tanımlıyorlar. Bir kere iktidardakiler öğretmenler için böyle bir şey dedi mi? Hala iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın, ben ona öğretmen demem. Öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir. Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere neden bir maaş ikramiye verilmiyor?” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERE TEHDİT!

Aralık 2020’de grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin ardından AK Parti’ye oy verecek çiftçilere de tehdit yağdırdı.

Mardin, Şanlıurfa ve Konya gibi çiftçiliğin yaygın olduğu illerde AK Parti oylarının halen yüksek olduğunu söyleyen CHP lideri, çiftçileri tehdit etti. Kılıçdaroğlu, “Mardin’de, Şanlıurfa’da, Konya’da en büyük destek AK Parti’ye… Bütün çiftçilere sesleniyorum: Siz hala gidip AK Parti’ye oy verirseniz, benim iki elim yakanızda olacak” dedi.

BÜROKRASİYİ KİLİTLEMEK İÇİN TEHDİT ETTİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden 16 Ekim 2021’de paylaştığı videoda bürokratlara tehditler savurdu. 18 Ekim 2021 tarihini milat olarak belirleyen Kılıçdaroğlu, o günden itibaren herkesin yaptığı iş nedeniyle hesap vereceğini söyledi.

Bunun son çağrı olduğunu söyleyerek bürokrasiyi kilitlemeye çalışan Kılıçdaroğlu, bu emirleri verenlerin de affedilmeyeceğini belirterek şu tehditlerde bulundu:

YATIRIMCILARI VE BANKALARI ES GEÇMEDİ! “PARALARINIZI ÖDEMEYECEĞİZ”

Türkiye’nin mega projelerine imza atan müteahhitlere adeta savaş açan Kılıçdaroğlu, çıtayı yükseltti ve Kanal İstanbul’a gelecek ülkeleri tehdit etti. CHP lideri “İktidara gelirsek projeleri durduracağız, ödemeleri yapmayacağız” dedi.

Mayıs 2021’de T24’e konuşan Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesi ile ilgili şunları söyledi:

Kredi verecek olan bankaları da tehdit eden Kılıçdaroğlu “Eğer bizden bir banka buraya kredi verirse günü geldiğinde o da görür. Bakın bu kadar açık, net söylüyorum” diye konuştu.

“SİZİ MAĞDUR EDECEĞİZ”

2018 yılında Halk TV’de Uğur Dündar’ın moderatörlüğünü yaptığı Halk Arena programında Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat, kendi zihniyetinin bir gün iktidara gelmesi durumunda mütedeyyinleri mağdur edeceğini itiraf etti.

Kendilerinin mağdur olduğu iddiasında bulunan Kırıkkanat, “Kim şimdi mağdur? Biz. O zaman bunun da bir hesap günü gelecek. Şimdi mağdur biziz. Biz de sizi mağdur edeceğiz elbette. Elbette bu gün gelecek.” diye konuştu.

GÜRSEL TEKİN’DEN BASINA TEHDİT: İLK İŞİMİZ GAZETELERE EL KOYMAK

CHP’nin genel sekreteri olduğu 2015 yılında partisinin FETÖ yayın organlarına sahip çıkmasıyla ilgili çıkan haberlere tepki gösteren Gürsel Tekin, düzenlediği basın toplantısında gazetecileri tehdit etti. Tekin, “8-9 Haziran’da ilk işimiz bu kirli gazetelerin tamamına el koymak olacaktır. Sadece el mi koyacağım, buna bulaşmış bütün iş adamlarından hesabını soracağız” diye konuştu.

_____________________________

HAKARETLERE DE TAM GAZ DEVAM

Tehditlerin yanı sıra muhalefet hakaretlerden de geri durmadı. 

AK PARTİ’Lİ KADIN SEÇMENİ ‘EĞİTİMSİZ’ DİYEREK AŞAĞILADI

Koronavirüs salgını sırasında “Koronavirüs ağırlıklı olarak yaşlıları vuruyor ve AK Parti’nin seçmeni zaten yaşlı bir seçmen” şeklinde skandal bir ifade kullanan Siyasal İletişim Uzmanı Şeyda Taluk, bu kez Halk TV’de katıldığı canlı yayında kadın seçmenleri aşağıladı.

Eğitimli kadınların CHP’ye geçtiğini iddia eden Taluk, şu skandal ifadeleri kullandı:

HSK’YA “ALÇAK KURUL” HAKARETİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 25 Şubat 2020 tarihli Meclis Grup Toplantısında Hakimler Savcılar Kurulu’nu hedef aldı.

Osman Kavala’yla ilgili tepki çeken bir karar veren hakim hakkında soruşturma başlatan HSK’yı hedef alan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

DANIŞTAY’I HEDEF ALDI

Haziran 2021’de İstanbul Sözleşmesi’ni savunan Kılıçdaroğlu “Danıştay’daki hakimlere de sesleniyorum. Eğer aklınızı kiraya vermediyseniz, o sözleşmeyi yeniden ihya etmek zorundasınız. Yapmadığınız taktirde sizde Saray’ın kalemşörleri olarak anılacaksınız.” sözleriyle Danıştay üyelerini tehdit etti.

“AK PARTİ’YE OY VERENİN ELLERİ KIRILSIN” BEDDUASI

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere hazırlandığı sırada Tunceli’de bir gruba konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Parti seçmenini hedef aldı.

CHP’li Veli Ağbaba, “AK Parti’ye oy verenin elleri kırılsın.” bedduasında bulundu.

YANARDAĞ’DAN SEÇMENE ‘DİNCİ GERİCİ’ HAKARETİ

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Ocak ayında kaleme aldığı “Türkiye’nin tarihsel dönemeci!” başlıklı yazısında Cumhur İttifakı seçmenine hakaret dolu ifadeler kullandı.

2023 seçimlerinin ‘tarihsel bir hesaplaşma’ olduğunu yazan Yanardağ, İslam dünyasına Orta Çağ karanlığı ve AK Parti seçmenine ‘gerici‘ ifadesini kullandı.

Yanardağ, “Türkiye dinci gericiliği aşamaz ise, hibrit bir rejime ve topluma sürüklenerek en iyi olasılıkla Pakistanlaşacaktır” diye yazdı.

CAN ATAKLI’DAN SEÇMENE “EĞİTİMSİZ” HAKARETİ!

CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, kendi Youtube kanalında AK Parti’ye oy veren seçmene hakaret etti. 

Anket sonuçlarında AK Parti’nin yükselişe geçmesini hazmedemeyen Ataklı, seçmenin eğitimsiz ve yoksul olduğunu iddia etti. Ataklı, şunları söyledi:KIRIKKANAT: CAHİLLERİMİZ ÇOĞUNLUKTA

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Eylül 2020’de TELE 1’de katıldığı bir programda Türk milletini aşağıladı.

İran’ın bile kültür seviyesinin Türk insanından yüksek olduğunu söyleyen Kırıkkanat, şu sözleri sarf etti:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pragmatic slot oyunları
egt oyna
betmarlo
bonus hunt" rel="dofollow">bonus hunt">bonus hunt
aresbet
tombala oyna
sweet bonanza
betibom
dog house megaways
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
wild west gold oyna
markaj giriş
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
sugar rush
sweet bonanza
diyarbet
diyarbet
trwin
big bass bonanza oyna
gates of olympus oyna
egt oyna
betingo
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
aviator oyna
aviator giriş
aviator bahis
tombala
footer link satın al
footer link tanıtım yazısı satın al tanıtım yazısı backlink satın al backlink
pendik escort
Kadıköy Escort
avcılar escort
esenyurt escort
bahçeşehir escort
beylikdüzü escort
bakırköy escort
halkalı escort
şirinevler escort
şişli escort
istanbul escort
esenyurt escort
avcılar escort