İzmir’de 3 kişiyi öldüren komşu için en ağır cezayı istedi

İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaşayan Ali İhsan Kılıç (62) ile Yahya Köşek (61), 5 gün evvel arbede etti.

Bu arbedenin akabinde geçen cuma günü saat 16.00 sıralarında Ali İhsan Kılıç’a ilişkin Orgeneral Nafiz Gürman Mahallesi 71711 Sokak’taki meskenin önünde tekrar karşılaşan ikili, tekrar tartışmaya başladı.

Tartışmanın hengameye dönüşmesi üzerine tabancasını çıkaran Ali İhsan Kılıç, Yahya Köşek, eşi Meryem Köşek (57) ve kızı Funda Güçlü’ye (37) ateş etti.

Üçü de kurtarılamadı

Ağır yaralanan Köşek çifti ile kızı Funda Güçlü, çağırılan ambulanslarla, Ege Üniversitesi Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralılar, tabiplerin müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Dehşet veren anlar

Olayın akabinde Ali İhsan Kılıç, kabahat aleti tabancayla yakalanarak gözaltına alındı.

Dehşete düşüren anlar cep telefonuyla görüntülendi.

Görüntülerde, Ali İhsan Kılıç’ın elinde tabancayla 3 kişiyi vurduğu ve ailenin başka üyelerinin ona mahzur olmak istediği görüldü.

Cinayetlerin sebebi

Cinayetin sebebi ise Köşek ve ailesinin sokak köpeklerine yemek vermesi ve Kılıç’ın bu duruma reaksiyon göstermesi olarak belirlendi.

Nevşehirli olan iki ailenin, daha evvel de birkaç sefer birebir nedenle tartışma yaşadıkları ve bu nedenle meskenlerinin ortasına branda çektikleri öğrenildi.

Yahya ve Meryem Köşek çifti ile 2 çocuk annesi kızları Funda Güçlü’nün cenazeleri, evvelki gün Bilal-i Habeşi Mescidi’nde kılınan namaz sonrası Doğançay Mezarlığı’nda yan yana toprağa verildi.

‘Şekerim yükseldi, hatırlamıyorum’

Ali İhsan Kılıç ise emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde tıpkı gün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kılıç’ın emniyetteki tabirinde Köşek ailesiyle sokak köpeği konusunda vakit zaman tartışmalar yaşadıklarını, olay günü de Köşek ailesinin beslediği sokak köpeklerinden birinin torununu korkuttuğu için olayı gerçekleştirdiğini, olay anında şekerinin yükseldiğini ve o anları hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

“3 ambulansı görünce çıldırdım”

DHA muhabirine konuşan Funda Güçlü’nün eşi Rıdvan Güçlü, “Özel bir bankada güvenlik görevlisiyim. O gün işteydim. Küçük baldızım aradı. ‘Enişte yetiş’ dedi ve telefon kapandı. Ne yapacağımı şaşırdım. Eşimi, kayınpederimi ve kayınvalidemi aradım. Lakin hiçbiri telefonu açmadı. Biri 7, oburu 10 yaşında 2 erkek evladım var. Çocuklarımdan birine bir şey oldu sandım çabucak taksiyle konuta geldim. Konutumuzun sokağı çok kalabalıktı. 3 ambulansı görünce çıldırdım.

“Ambulansın olaydan 40 dakika sonra geldiği söyleniyor”

Ambulanslardan birinde babama, başkasında anneme, bir bedelinde ise eşime kalp masajı yapıldığını gördüm. Ambulansın olaydan 40 dakika sonra geldiği söyleniyor. Polis, yaralıları özel araçla hastaneye götürmek isteyen komşularımıza yanlış bir müdahale olmaması için müsaade vermemiş. Sonuçta ailemi kurşunladılar, bir kaza değil. Acil müdahale edilmesi için bir an evvel hastaneye götürülmesi gerekiyordu.” dedi.

“Seni de çocukları da öldüreceğim demiş”

Yaşadığı endişe dolu anları gözyaşları içerisinde anlatan Güçlü, “Tartışma başladıktan sonra evvel babamı, akabinde annemi, sonra da eşimi vuruyor. Tahminen mermisi bittiği için tahminen de silahı tutukluk yaptığı için olay sırasında 2 çocuğumu konutun kapısında tutmaya çalışan baldızımı ‘Bekle, seni de çocukları da öldüreceğim’ diyerek tehdit etmiş. 3 vefat olmasına karşın, Allah’ıma şükrediyorum, çocuklarıma bir şey olmadı. O an baldızım çocuklarımı alıp, konuta sokuyor. Kapıyı kapatıp, ‘Kimseye açmayın. Camlardan uzak durun’ diyor. Baldızım olay yerine dönünce onun da başında odun kırmışlar. Şu an durumu yeterli.” diye konuştu.

“Sokak köpeğine ekmek su veriliyor diye 3 can öldürülür mü?”

Hayvansever bir aile olduklarını belirten Güçlü, “Cins bir köpeğim vardı. Komşular rahatsız olduklarını söylediği için öteki birine sahiplendirdim. Bunlar da Allah’ın kulu. Sokak köpeklerine yiyecek ve su veriyorduk. Etrafta okul ve park var. Şayet beslenmezlerse, yarın öteki çocuklara saldırabilirler. Bu saldırganla hiçbir öteki sorunumuz yoktu. Tıpkı köydeniz. Sokak köpeğine ekmek su veriliyor diye 3 can öldürülür mü? Bu zanlı bunu yapabilecek birisi değil. Nasıl bu türlü bir şeye yürek etti, bir şey mi kullandı bilmiyorum. Allah bize sabır versin. En ağır cezayla cezalandırılmasını istiyorum. Bu olayın peşini bırakmayacağım. Herkesin takviyesine gereksinimim var.” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Ünlü psikiyatrist vefatından 14 yıl sonra toprağa verildi

Ünlü psikiyatrist Doç. Dr. Kriton Dinçmen vefatından 14 yıl sonra toprağa verildi. Adli psikiyatri alanında sayısız çalışması bulunan Doç. Dr …

Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kirchner hakkındaki yolsuzluk argümanlarını reddetti

 Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cristina Fernandez de Kirchner, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarına karşı kendisini savunarak, federal …

28 Şubat hortladı! “Başörtüsünü çıkarırsan staja alırız”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına hata duyurusunda bulunup söz veren Akbulut, bir vakıf üniversitesinin Psikoloji Danışmanlık ve Rehberlik …

Erdoğan’dan Yunan bakanın hadsiz kelamlarına cevap: Benim muhatabım değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Heyeti’ne (BMGK) katılmak için gittiği ABD’nin New York kentindeki Türkevi’nde …

Metin Külünk önerisini açıkladı: Her eve bir din görevlisi

Metin Külünk Twitter hesabı üzerinden paylaştığı videoda Gençlerimizin dikkatini toplayacağı, neşeyle gideceği,pedagoji formasyon verileceği …

CHP’den belediye lideri adayı olmuştu, meyyit bulundu

Düzce’de sabah erken saatlerde konutundan çıkan ve ailesinin bir daha haber alamadığı Selman Dinler (45), eski bir fabrika bahçesinde meyyit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.