Katıldığı ilk uluslararası şampiyonada ikinci oldu hedefini yükseltti

Arkadaşlarının antrenmanlarından etkilenerek başladığı judoda yeteneği fark edildikten sonra Polisgücü Spor Kulübü bünyesine alınan 9. sınıf öğrencisi Rojda, elde ettiği başarılarla göz dolduruyor.

Özel Harekât Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru ve judo antrenörü Umut Özcan Sucu’nun yetiştirdiği başarılı sporcu, Yozgat’ta 19-20 Mart’ta düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak adından söz ettirdi.

Ardından Kahramanmaraş ve Sivas’ta düzenlenen şampiyonalarda da önemli başarılara imza atarak milli takıma katılan Rojda, 3-4 Eylül’de Yunanistan’da gerçekleştirilen Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda mücadele etti.

Kariyerindeki ilk uluslararası organizasyonda rakiplerini geride bırakarak Balkan ikincisi olan milli sporcu, kendine yeni hedef olarak belirlediği Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları için hazırlıklara şimdiden başladı.

Başarılarıyla kente, ailesine ve antrenörlerine büyük gurur yaşatan Kanat, bundan sonraki müsabakalarda da iyi sonuçlar alarak Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

“ÖRNEK BİRİ OLMAK İSTİYORUM”

Rojda, Türkiye’de düzenlenen şampiyonalarda elde ettiği başarılarla milli takıma yükseldiği için mutlu olduğunu belirtti.

Milli formayla yurt dışında ilk kez katıldığı organizasyonda gümüş madalya kazanmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Rojda, şunları aktardı:

“Çok mutluyum. Ailemi gururlandırdım. Bundan sonra da altın madalyalar için mücadele edeceğim. Hakkari’nin adını daha çok duyurmak istiyorum. Polisgücü Spor Kulübü sporcusuyum. Hocalarımız bizimle çok yakından ilgileniyor. Kulüpteki diğer sporcular da birçok derece aldı. Kente geldiğimde de beni çok güzel karşıladılar. Mutluluktan ağlayacaktım. Okulda ve sporda örnek biri olmak istiyorum. Çocuklar bu başarılardan çok etkileniyor. Ailemi gururlandırdığım için çok sevinçliyim. Bu başarıları elde etmemde bana destek sunan Sayın Valimize, İl Emniyet Müdürlüğümüze ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum.”

“OLİMPİYATLARA KADAR GİTMEK İSTİYORUZ”

Antrenör Umut Özcan Sucu da bu başarıların büyük emekler sonucu elde edildiğini dile getirerek, Yunanistan’daki organizasyona Rojda ile birlikte katıldıklarını, kendisinin de milli takım antrenörü olarak görev aldığını ifade etti.

Rojda’nın finalde milli takım arkadaşına yenilerek ikinci olduğunu anlatan Sucu, “Biz de orada bayrağımızı en iyi şekilde temsil ettik. İstiklal Marşı’mızı okuttuk. Bizler için önemli olan buydu. Rojda, ümitler kategorisinde de Avrupa ve Dünya şampiyonalarında mücadele edecek. İnşallah kota alıp bu sporcumuzla olimpiyatlara kadar gitmek istiyoruz. Polisgücü Spor Kulübü olarak son iki senede birçok branşta ulusal ve uluslararası arenada sayısız madalya elde ettik. Bu spora emek vermek lazım. Alt yapıdan yetişen birçok sporcumuz da var. Rojda gibi sporcularımız da onlara rol model oluyor. İnşallah onlar da ablaları gibi en büyük organizasyonlarda ülkelerini en iyi şekilde temsil ederler.” diye konuştu.

“ONDAN DAHA BÜYÜK DERECELER BEKLİYORUZ”

Kızının başarısından büyük mutluluk duyduklarını söyleyen anne Zehra Kanat da bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Kızım başarılı ve iyi bir öğrenci. Ondan daha büyük dereceler bekliyoruz. Bir şampiyonluk alırsa daha da mutlu olurum. Kızımla gurur duyuyorum. Onun yarışmasını canlı izledik. Güzel kızım başarılarıyla hep göğsümüzü kabartacak.” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Ünlü psikiyatrist vefatından 14 yıl sonra toprağa verildi

Ünlü psikiyatrist Doç. Dr. Kriton Dinçmen vefatından 14 yıl sonra toprağa verildi. Adli psikiyatri alanında sayısız çalışması bulunan Doç. Dr …

Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kirchner hakkındaki yolsuzluk argümanlarını reddetti

 Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cristina Fernandez de Kirchner, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarına karşı kendisini savunarak, federal …

28 Şubat hortladı! “Başörtüsünü çıkarırsan staja alırız”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına hata duyurusunda bulunup söz veren Akbulut, bir vakıf üniversitesinin Psikoloji Danışmanlık ve Rehberlik …

Erdoğan’dan Yunan bakanın hadsiz kelamlarına cevap: Benim muhatabım değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Heyeti’ne (BMGK) katılmak için gittiği ABD’nin New York kentindeki Türkevi’nde …

Metin Külünk önerisini açıkladı: Her eve bir din görevlisi

Metin Külünk Twitter hesabı üzerinden paylaştığı videoda Gençlerimizin dikkatini toplayacağı, neşeyle gideceği,pedagoji formasyon verileceği …

CHP’den belediye lideri adayı olmuştu, meyyit bulundu

Düzce’de sabah erken saatlerde konutundan çıkan ve ailesinin bir daha haber alamadığı Selman Dinler (45), eski bir fabrika bahçesinde meyyit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.