Özkoç oy oranını açıkladı, ses kaydı iddiasında bulundu

14 Mayıs seçimlerine son 4 gün kaldı. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili en çok merak edilenlerden biri ise ilk turda sonuçlanıp sonuçlanmayacağı. CHP’li Engin Özkoç seçimin 14 Mayıs’ta sonuçlanacağı iddiasını dile getirirken, alacaklarını öne sürdüğü oy oranına dikkat çekti. Özkoç ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çok konuşulacak bir ‘ses kaydı’ iddiası ortaya attı ve “Bununla ilgili istihbarat bilgisi aldık” dedi.

‘SEÇİMİ 56-57 İLE BİTİRECEĞİZ’

Halk Tv’de Kılıçdaroğlu’nun oy oranıyla öngörüsünü açıklayan Özkoç, “Yüzde 56-57” ifadelerini kullandı. Engin Özkoç bir de Kılıçdaroğlu’nun sesinin taklit edilip sosyal medyada dolaşıma sokulacağı yönünde dikkat çeken bir iddia öne sürdü. Seçim anketlerine de değinen Özkoç “Yüzde 56-57 ile biz bu seçimi bitireceğimiz. Yaptırdıklarımızda çok net görüyoruz. Sokağa çıktığımızda insanlarda bunu görüyoruz” dedi.

SES KAYDI İDDİALARI

Özkoç’un canlı yayındaki açıklamalarından öne çıkan bir diğer konu ise Kılıçdaroğlu hakkında ses kaydı üretileceği şeklindeki iddiasıydı. Bununla ilgili istihbarat aldıklarını belirten Özkoç şunları söyledi: “Şimdi de arkadaşlarım gönderiyorlar. Bu önümüzdeki hafta içerisinde aldığımız istihbarat öyleydi. Şehit ailelerimizin çocukların yer aldığı afişlerin billboardlarda boy göstereceği ve oradan Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili bir ses kaydının, PKK ile görüşme ses kaydının sosyal medyada dolaştırılacağına dair ihbar aldık.”

Özkoç son olarak şöyle devam etti: “Çok net söylüyorum. Şehit ailelerimizin çocukları ile ilgili afişlerde onların resminin olduğu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sesinin taklit edilerek PKK terör örgütü ile bir ilinti bir konuşması olduğunu gösterip onları istismar edip billboardlarda afişlerin son 4 gün içerisinde yapıştırılacağına ve bununla ilgili propaganda yapılacağına dair istihbarat bilgileri aldık.

Şimdi buradan bir kez daha onların gözünün içine bakarak bu ekranlarda söylüyorum. Böyle bir şeye tevessül ederseniz, böyle alçakça ve şerefsizce bir şeye tevessül ederseniz bunun gereğini çok ciddi şekilde yaparız. Ve bunun hesabını her kim olursa olsun hukuk karşısında verir. Bu ‘her kim olursa olsun’un altını çiziyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir