Yeni Meta Quest tüm dengeleri alt üst edebilir

Bu yıl, yeni VR başlıkları için adeta bir dönüm noktası oldu. PlayStation VR 2 ve Vive XR Elite zaten piyasada yerini aldı. Apple’ın karma gerçeklik başlığının ise birkaç hafta içinde duyurulması bekleniyor. Ancak bu başlıkların en gözde ürünü, Meta Quest 3 olabilir.

Meta’nın yeni başlığı, dünyanın en popüler VR başlığının devamı niteliğinde olacak ve 2023 yılında kullanıcılarıyla buluşacak. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Quest 3’ün fiyatlandırmasının Quest 2 ile benzer olacağını açıkladı. Bu, Apple’ın hazırlık aşamasında olduğu başlıktan çok daha uygun fiyatlı bir alternatif anlamına geliyor.

Meta Quest 2 modelinin fiyatı 400 dolar. Peki ya Meta Quest 3, aynı zamanda en iyi model olabilecek mi? İşte beklentiler bu yönde.

Yeni Meta Quest tüm dengeleri alt üst edebilir

Meta’nın iş odaklı Quest Pro başlığı, geçtiğimiz sonbaharda 1.500 dolarlık bir fiyatla başlamıştı ve fiyatı daha sonra 1.000 dolara düşürüldü. Meta Quest 3’ün fiyatı ise, Quest 2 başlığının 400 dolarlık fiyatına paralel olacak şekilde belirlenecek. Bu, Quest 2’nin orijinal 300 dolarlık fiyatına kıyasla bir artış anlamına geliyor. Ancak, Quest 3‘ün daha iyi performans ve özelliklere sahip olması bekleniyor, bu da fiyatın biraz daha yüksek olabileceği ihtimalini doğuruyor.

Bu fiyat, PlayStation VR 2‘nin işlemesi için gereken PlayStation 5’in maliyetine kıyasla daha düşük olacak. Apple’ın VR başlığının beklenen maliyeti ise binlerce dolar daha yüksek olacak. Bu durumda birçok sektör gözlemcisi, Apple’ın başlığının fiyatını 3.000 dolar civarında tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir