Ali Koç’tan hamle geldi! Kurtarma operasyonu başarıldı

Geçtiğimiz gün İsrail ve Filistin arasında çıkan savaş nedeniyle iki ülke karışmıştı. Fenerbahçe’nin yıldız forvet oyuncusu Michy Batshuayi’nin İsrail’de forma giyen kardeşi ülkeden çıkamamıştı. Ali Koç, Batshuayi’nin kardeşi olan Aaron Leya Iseka büyük uğraşlardan sonra kurtardı. Çatışmalar başlamasının ardından Iseka, İsrail’deki kulübü Hapoel Hedra ile ayrılık konusunda anlaşmaya vardı.

ALİ KOÇ DEVREYE GİRDİ

Hava saldırılarının yaşanması nedeniyle Batshuayi’nin kardeşi Iseka ülkeden ayrılmadı. Batshuayi, Başkan Ali Koç’tan ricacı oldu. Kardeşini İsrail’den çıkarmasını istedi. Fenerbahçe Başkanı da devreye girerek üst düzey bağlantıları sayesinde Iseka’yı İsrail’den çıkardı.

Hamas operasyonu başladığı ilk dönemde sığınaktaydı. Temsilcisi Peter Smeets, Belçika’nın Het Laatste Nieuws gazetesine şu açıklamayı yaptı:

“Buna güvenlik nedeniyle başkan karar verdi. Yerelde çok fazla acı var ve Leya Iseka geçen sezon Türkiye’de kiralık olarak görev yaptığı sırada zaten depremi yaşamıştı ki bu da çok duygulandırıcıydı.

İsrail’de bu artık siyasi-dini bir sorundur. Aslında bunun hakkında konuşmak istemiyor. Takım arkadaşlarını geride bırakmak Leya Iseka’nın canını acıtıyor.

Lige iyi başladı ve takımda kendini iyi hissetti. Artık Belçika’da bireysel olarak antrenman yapacak. Hadera ve Barnsley ile yakın temas halindeyiz ve İsrail’deki durumu günlük olarak izliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx