Bahçeli: TBMM’de terörist, düşman, katil istemiyoruz

Son dakika haberi! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

Dün itibarıyla 2024 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2022 Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu görüşmeleri tamamlanmış, teklifler kabul edilerek kanunlaşmıştır.

Bütçenin ekonomik ve mali özellikleri kadar siyasi ve hukuki yönleri de vardır. 2024 yılı bütçesine evet oyu verdik ve arkasında durduk.

2024 yılı bütçesi, milletimizin sosyal ve ekonomik beklentilerini karşılamada ümit verirken, Türkiye’nin yüksek hedeflerini de sahiplenmiştir. Bütçe özü ve esası itibariyle bir kaynak tahsis ifadesidir. 2024 yılı bütçesi Türkiye’nin yüksek hedeflerini sahiplenmiştir. 14 gün boyunca ahlaki ve milli temele dayalı görüş paylaşanlara teşekkür ediyorum.

“YAYI GERİLMİŞ OK GİBİYİZ”

Hiçbir haine, hiçbir işbirlikçiye, hiçbir kiralık akıl sahibine milli şerefimizi, milli geleceğimizi çiğnettirmeyeceğiz. Kararımız kesin, mücadelemiz bıçkındır. Herkes dikkat etsin, yayı gerilmiş ok gibiyiz, kınından çekilmeyi bekleyen keskin bıçak gibiyiz.

Aziz vatan bedava kazanılmadı, bahşiş alınmadı, ikram edilmeli, piyangodan çıkmadı. Kan verdik, can verdik, bedel ödedik, aç kaldık, açıkta yattık ama teslim olmadık. Taviz vermedik, boyun eğmedik.

“TETİĞİ ÇEKEN PKK’LI TERÖRİSTTİR”

22 Aralık ve 23 Aralık’ta 12 kahraman evladımızın şehit olması, İsrail’den ABD’ye bazı ortadoğu ülkelerinden avrupa ülkelerine kadar müştereken kurulan saldırı ve suikast düzeneğinin harekete geçirilmesinin kahredici sonucudur. Tetiği çeken PKK’lı teröristtir. Ancak silahı temin eden mermiyi veren, hedefi gösteren eylem zamanını belirleyen taktik ve stratejik hedefleri tayin eden güçlerde terörü ve terörizmi himaye eden alçaklardır. Türkiye’nin hzını yavaşlatmak, yeni yüzyıl heyecanını azaltmak, milli birlik ve kardeşliğimizi yaralamak için menfur bir operasyon devrededir.

Her yerden üstümüze geliyorlar. Göstere göstere terörizme güzelleme yapıyorlar. Dişimizi sıkıyoruz. Estirilen tahrik kampanyası sağdulu ve soğukkanlı duruşumuzu gittikçe sarsıyor.

TBMM, teröristlerin, bölücülerin, aklanma paklanma barınma sığınma ve meydan okuma meydanı değildir. Aksine hizmet eden kim varsa hasbımızdır, vatan hainidir. MHP’nin açık tavrı ve çağrısı şudur. Mehmetleirmize sıkılan yavrularımızı yetim bırakan, kanımızı döküp canımıza alan teröristlere hangi milletvekili hoşgörüyle yaklaşıyorsa suçludur. Tarih ve millet önünde hedap vermekten kurtulamayacaktır. TBMM’de terörist istemiyoruz, katil istemiyoruz. Canilerin sırtını sıvazlayan namertleri asla istemiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx