Bankacıya Para Vermedim Demişti, Fatih Terim’in Adı Seçil Erzan’ın Evindeki Belgelerden Çıktı

Ünlü futbolcuların yüksek kâr vaadiyle dolandırılması olayında Fatih Terim “Ben para vermedim” dedi. Terim’in para verdiğine ilişkin tablo Seçil Erzan’ın evinden çıktı. Erzan ifadesinde tabloyu bankanın hazırladığını açıkladı.

10 Haber’den Masum Gök’ün haberine göre ‘Fatih Terim Fonu’ olarak bilinen olayda, daha önce para vermediğini ifade eden Fatih Terim’in adı, ele geçirilen borç-alacak listelerinde yer aldı. Emniyet’in bankacı Seçil Erzan’ın evindeki aramalarında elde edilen tablo ve listelerde, Terim’in ne kadar para verip-aldığı da bulunuyor.

Özel bir bankanın şube müdürü bankacı Seçil Erzan tarafından aralarında futbolcuların da olduğu 18 kişinin dolandırılması olayında Erzan’ın Çorlu’daki evinde borçluların ve alacaklarının olduğu tablo bulundu.

Emniyete verdiği bilgilerede “Ben para vermedim” diyen teknik direktör Fatih Terim’in 700 bin dolar verdiği ve 1,5 milyon dolar da geri aldığı görülürken tabloya ‘ödenen miktar yazılanın çok …’ notu düşüldü.

Davada müşteki olarak da yer almayan Fatih Terim’le ilgili Seçil Erzan 11 Nisan’da savcılık ifadesinde “Ben Fatih Terim’den fon adı altına bu zaman kadar para almadım. Ancak 2012 yılından itibaren tüm bankacılık işlemleriyle ilgilenirdim” demişti. Fatih Terim de olaydan yaklaşık iki ay sonra 2 Haziran’da savcılığa verdiği ifadesinde, Seçil Erzan’ın ifadesiyle uyuşan bir ifade vererek “Ben uzun yıldır teknik direktörlük yaptım.

Son 1 yıldır dinleniyorum. Seçil Erzan ile yaklaşık 5-6 yıldır tanışmaktayım. Hatırladığım kadarıyla 11 yıldır da Denizbank müşterisiyim. Ben yoğunluğumdan dolayı takip edemiyorum, bankaya hiç gitmedim. Dosyadaki fon ile uzaktan yakından alakam yok. Bu fon için kimse benden para istemedi. Bu fon için Seçil Erzan’a hiç para vermedim. Erzan olayını duyunca paramı eşimin hesabına aktardım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx