Borusanlılar, Borusan Spor Kulübü Festivali’nde Cumhuriyetin 100. Yılını Kutladı

Borusan, 1.300 çalışanı ve yakınlarıyla bir araya geldiği Borusan Spor Kulübü Festivali’nin üçüncüsünü düzenledi. #BSKileHareketSenOl! mottosuyla gerçekleşen etkinlikte spora, harekete ve eğlenceye doyulurken canlı müzik performansları da sergilendi. Cumhuriyetin 100. yılının kutlandığı BSKFest’23’te her yaştan katılımcı için birbirinden farklı deneyimler alanları yer aldı.

Borusanlılar, 23 Eylül’de Bahar Country’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Borusan Spor Kulübü Festivali’nde (BSKFest’23) bir araya geldi. Borusanlı çalışanlar ve yakınlarının katıldığı BSKFest’23’te eğlenceye, spora, harekete doyulurken DJ ve canlı müzik performansları da sergilendi.

Jess Molho’nun sunuculuğunu üstlendiği ve 1.300 kişinin katıldığı etkinlikte hem çocuklar hem yetişkinler için eğlenceli aktiviteler, dart, dev jenga, bowling, kano VR, icaros VR, interaktif zumba, refleks duvarı gibi farklı deneyim alanları sunulurken ödüllü turnuvalar da gerçekleştirildi.

Çocuklar için alanda atlıkarınca, mini Survivor alanı, şişme oyuncaklar, MINI araç boyama aktivitesi ve trambolin yer alırken Yuvam Dünya Derneği ile çocuk atölyesi düzenlendi. Çocukların doğa ile bağ kurmasını hedeflenen programda çocuklar kuşları yakından tanıdı ve kuş gözlemcisi oldu. Ayrıca böcek bilimci gibi böceklerin peşine düşen çocuklar ağaçlarla birlikte doğadaki değişimi fark etti.

Cumhuriyetin 100. yılının da kutlandığı etkinlikte Cumhuriyet coşkusu festivale taşındı.

BSKFest’23’te Cumhuriyetin 100. yılı kutlandı

Programın açılışını yapan Borusan Holding İnsan, İletişim, Sürdürülebilirlik Grup Başkanı ve BSK İcra Kurulu Üyesi Nursel Ölmez Ateş ise festivalde Cumhuriyetin 100. yılını, sporun enerjisiyle ve birlikte olmanın coşkusuyla karşıladıklarını belirtti: “Sporun, hareketin ve sürdürülebilirliğin odak noktası olduğu festivalimizde Borusanlılar ve yakınlarıyla birlikte keyifli vakit geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Gücünü insandan alan, insan sayesinde başarıya inanan bir kurumuz. Kurum kültürümüzü de bu bakış açısıyla inşa ediyor, değer ve prensiplerimizi bu doğrultuda belirliyoruz. Bu değerler kapsamında çalışma arkadaşlarımızın eğlenerek birbirlerini tanıyabilecekleri, sosyal ilişki kurabilecekleri ortamlar yaratarak şirket içinde sevgiyi, birlik ve beraberliği beslediğimizi anlatıyoruz. BSKFest de bunun en güzel örneklerinden biri. Bugün ayrıca Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamalarımıza devam ediyoruz. Dayanışmadan aldığımız güçle, Atatürk’ün aydınlattığı yolda, O’nun izinden yürümeyi sürdüreceğiz” dedi.

BSK İcra Kurulu Üyesi Şükrü Karapınar ise BSK ailesinin her geçen yıl daha da genişlediğinden bahsetti. “Borusan Spor Kulübü olarak 14 branş, 20 takım ile kurumsal liglerde ve organizasyonlarda şirketimizi temsil ediyoruz. Geçen yıl Eylül ayında kayıtlı sporcu sayımız 231’di, sporcularımızın 70’i kadın 161’i erkekti. Bugün ise toplam sporcu sayımız 364, 127’si kadın 237’si erkek. Bugün de sevgili hem değerli sporcularımızla hem de tüm Grup şirketlerimizden Borusanlılarla beraber spor dolu bir gün geçirdik. BSK Fest’i önümüzdeki yıllarda da düzenleyerek sporun, beraberliğin coşkusunu yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Panelin ardından yıl boyunca çeşitli yarışmalarda derece kazanan BSK Sporcularına Borusan Holding İnsan, İletişim, Sürdürülebilirlik Grup Başkanı ve BSK İcra Kurulu Üyesi Nursel Ölmez Ateş ve BSK İcra Kurulu Üyesi Şükrü Karapınar tarafından plaket takdimi yapılırken sporun, eğlencenin ve Cumhuriyetin 100. yılının odak noktası olduğu BSKFest’23, şarkıları yorumlama şekli, farklı tarzı ve ses tonuyla dikkat çeken sanatçı Melek Mosso’nun etkileyici performansıyla sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx