Edin Dzeko: Takım olarak çok iyiydik

Pendikspor deplasmanından 5-0 galip ayrılan Fenerbahçe’de Edin Dzeko attığı 3 golle galibiyetin mimarı oldu. Sarı-lacivertlilerin yıldızı karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Edin Dzeko, “Türkiye için özel bir gün. Cumhuriyetin 100. yıl dönümü nedeniyle tüm dünyadaki Türkler’i tebrik ediyorum. Bugün özel bir forma ile sahadaydık. Böyle bir günde galibiyet elde edebildiğimiz için çok mutluyum. Takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir galibiyet elde ettik” dedi.

Karşılaşmada hat-trick yapmasıyla ilgili konuşan Edin Dzeko, “Bana göre takım olarak çok iyiydik. Kollektif olarak böyle oynayınca işim kolaylaşıyor. Goller attığım için takıma teşekkür etmek gerekiyor. Bu takım çalışmasının bir ürünü. Bazen gol veya asist yapamazsınız ama gol kadar önemli işler yaparsınız. Dolayısıyla takım arkadaşlarım bunu fazlasıyla yaptı. Takım olarak çok iyiydik. İlk gole kadar problemli dakikalar oldu, sonra Fred çıktı ama konsantre bir şekilde oyunda kaldık. Bu şekilde devam etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Pendik’te çok fazla Bosna Hersek vatandaşının yaşamasıyla ilgili gelen soruya Edin Dzeko, “Stadyum etrafında, bu bölgede çok fazla Bosnalı var. Mutlu oluyorum ben de, bu kadar çok Bosnalı’nın Türkiye’de olmasından dolayı. 3 golle maçı tamamladığım için burada, ayrıca keyifliyim” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx