Erdoğan’dan “Uçak gemisi” mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı’nda konuşuyor..

“Aziz milletim, değerli milletvekili arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Grup Toplantımız partimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Bugün kuruluşunun 40. yıl dönümünüğ kutlayan KKTC’li kardeşlerimizin 15 Kasım Cumhuriyet Bayramlarını tebrik ediyorum. Zulme dur diyen kahramanlara rahmetle yad ediyor, Kıbrıs halkına selamlarımı gönderiyorum. Kıbrıs’ın yanında olmaya devam edeceğiz.

Hükümet olarak bir taraftan İsrail vahşetini durdurmak için diplomasi yollarını kullanırken, bir yandan da ülkemizi güçlendirmek için uğraşıyoruz.

Her alanda geniş bir yelpazede ülkemize hizmet yolculuğumuzu kesintisiz bir şekilde sürdürdük. 28 Ekim’de Atatürk Havalimanı’nda düzenlediğimiz mitingle mazlum Gazze halkının yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Mitinge katılan sağlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte tüm genel başkanlara ve siyasilere teşekkür ediyorum.

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE

TCG Anadolu’nun büyük kardeşi olacak yeni nesil bir uçak gemisi inşa etmek için kolları sıvadık.

Savunma sanayinde tam bağımsız Türkiye’ hedefimize mutlaka varacağız. Bölgemizde yaşanan son gelişmeler bize bunun ne kadar hayati, ne kadar acil bir mesele olduğunu tekrar hatırlatmıştır.

İSRAİL’E SESLENDİ

İsrail yöneticileri hezeyanlar ifade etmeye başladılar. Hiç merak etmesinler, bin yıldır sayısız benzer hayal sahibi gibi bunların da sonu hüsran olacaktır.

Komşularımızı bize karşı kışkırtanların, PKK’yı üzerimize salanların, FETÖ’yü sinsice içimize sokanların heveslerini kursaklarında bırakmayı hep sürdüreceğiz.

Ayrıntılar geliyor.. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx