Huawei P70’in kamera özellikleri kesinleşti

Huawei’nin yeni akıllı telefon serisi P70’in, Mart sonu veya Nisan başında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Son zamanlarda bu cihazlarla ilgili birçok duyum aldık ve geçtiğimiz hafta sonu ortaya çıkan yeni bir sızıntı, cihazın kamera özelliklerine dair detayları paylaştı. Huawei P70’in, değişken diyaframa sahip 50MP Sony IMX989 ana sensörle birlikte geleceği söyleniyor. Ana kameraya eşlik edecek olan 50MP ultra geniş açı birimi ve makro çekim yeteneklerine sahip 50MP’lik 4x periskop telefoto lens, cihazın fotoğrafçılık kabiliyetlerini ön plana çıkaracak gibi görünüyor.

Daha önce aynı kaynak, telefonun 50MP OmniVision OV50H ana kameraya sahip olacağını belirtmişti. Bu durum, Sony sensörlü modelin Huawei P70 Art, OmniVision sensörlü modelin ise Huawei P70 Pro olabileceğine işaret ediyor. Ek olarak, P70 serisinin iki farklı ekran boyutunda geleceği, bu ekranların 6.5 ve 6.8 inç büyüklüğünde olacağı ve her iki panelin de 1.5K çözünürlük ile LTPO teknolojisine sahip olacağı bilgisi paylaşıldı. Ekranların her dört yanında mikro kıvrımlara sahip olacağı da gelen bilgiler arasında.

Huawei P70’in kamera özellikleri kesinleşti

P70 serisinin, 5G destekli bir HiSilicon çipi ile güçlendirilmesi bekleniyor ve akıllı telefonun Mate 60 serisinde olduğu gibi Kirin 9000S SoC barındırması mümkün görünüyor. Ming-Chi Kuo’ya göre, Art modeli 1G6P cam-plastik hibrit lenslere sahip olacak.

Huawei P70 ailesiyle ilgili daha fazla bilgiyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Eğer gerçekten de iki ay içinde piyasaya sürülecekse, bu telefonlar hakkında internet üzerinde daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx