İsrail Han Yunus’ta 30 bin sivili hedef alan saldırılar düzenliyor

Gazze’deki hükümet İsrail ordusu Han Yunus’taki 5 barınakta yerinden edilmiş 30 bin kişiyi hedef alan saldırılar düzenlediğini açıkladı.

İsrail güçleri Han Yunus saldırısında bir mahalleyi neredeyse yerle bir etti.

Han Yunus’un büyük bir kısmı zaten İsrail’in hava saldırılarında hasar görmüş durumdaydı. İsrail askerleri tarafından paylaşılan son video Han Yunus’taki vahşeti gözler önüne serdi.

İsrailli asker Itamar Bello, binaları yerle bir eden devasa patlamanın çeşitli açılarını paylaştı.

İSRAİL SALDIRILAR GENİŞLEYECEK DEMİŞTİ

Öte yandan İsrail Savunma Bakanı, şiddetli çatışmaların devam ettiği Han Yunus’ta askeri operasyonların genişleyeceğini söyledi. Yoav Gallant, İsrail kuvvetlerinin güneydeki kentteki kara saldırısını artıracağını söyledi.

Gallant, “Han Yunus bölgesinde yoğun bir operasyon yürütüyoruz ve genişlemeye devam edecek” dedi .

“SALDIRILAR HEDEFLERİMİZE ULAŞANA KADAR DEVAM EDECEK”

“Tanklardan, toplardan ve hava kuvvetlerine ait uçaklardan çıkan duman bulutları, Hamas’ın yenilgiye uğratılması ve rehinelerin evlerine dönmesi başta olmak üzere hedeflerimize ulaşana kadar Gazze Şeridi semalarını kaplamaya devam edecek.”

İsrail, 7 Ekim’deki saldırının ardından Hamas’ı “yok etme” sözü verdi ve Gazze’de çoğu kadın ve çocuk olmak üzere en az 25.105 kişinin ölümüne yol açan bir saldırı başlattı.

İSRAİL HEDEFİNDEN ÇOK UZAKTA

Wall Street Journal’ın haberine göre  ABD istihbarat teşkilatlarının tahminlerine göre, İsrail kampanyası Hamas savaşçılarının “yüzde 20 ila yüzde 30’unu” öldürdü ve ABD istihbarat teşkilatlarının tahminlerine göre hâlâ hareketi yok etme hedefinden çok uzakta.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir