İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden büyük prodüksiyon: ‘Don Giovanni’

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin (İDOB) sahneleyeceği “Don Giovanni” operasının prömiyeri, 30 Kasım’da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Türk Telekom Opera Salonu’nda gerçekleşecek. İDOB Müdürü Caner Akgün, “Kökler

“Don Giovanni” eserinin yönetmenliğini üstlenen Aytaç Manizade ise yaptığı açıklamada, yurt dışında izlediği büyük prodüksiyonların artık İstanbul’da da yapılabiliyor olmasının kendisini mutlu ettiğini belirtti. Manizade, AKM’nin sunduğu imkanları eserin yapısına uygun olarak kullandıklarını ve İstanbul’dan bir eser olan “Don Giovanni” operasını genç bir ekip titizlikle hazırladıklarını ifade etti.

Eserde “Don Giovanni” rolünde Caner Akgün, “Leporello rolünde Göktuğ Alpaşar, N. Işık Belen, Burak Bilgili,Donna Anna rolünde Evren Ekşi, Özgecan Gencer, Gülbin Günay, “Donna Elvira rolünde Perihan N. Artan, Nesrin Gönüldağ, Şebnem Ağrıdağ Kışlalı, “Don Ottavio rolünde Berk Dalkılıç, Bülent Külekçi, Ufuk Toker, “Zerlina rolünde Sevim Ateş, Aslı Ayan, Ayşenur Ayyıldız Haksoy, “Masetto rolünde Alp Köksal, Burak Kul, “II Commendatore rolünde Mithat Karakelle, Ali Haydar Taş, Umut Tingür yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir