İstanbul’da eski sevgilisine kimyasal maddeyle saldırmıştı: Sanığın ağabeyinden şaşırtan sözler

İHA

İstanbul’da Avcılar Merkez Mahallesi’nde 5 Ekim 2021’de meydana gelen olayda Mehmet Yıldız (31) saplantılı bir şekilde aşık olduğu Yasemin Uzunçelebi’yi (43) aşkına karşılık bulamayınca tehdit etmiş, daha sonra ise kadının evine gece saatlerinde gizlice girerek madde döküp kaçmıştı.

Hastaneye kaldırılan kadının yüzünün ve vücudundaki bazı kısımların kemiklerine kadar eridiği ve yüzündeki organlarını kullanamaz hale geldiği belirlenmişti.

Uzunçelebi 5 aylık yoğun bakım tedavisinin ardından, hastanede yapılacak bir tedavi kalmamasından dolayı taburcu edilerek yaşamına devam ederken, sanık Mehmet Yıldız’ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Küçükçekmece 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mehmet Yıldız Adli Tıp Kurumu’nda olduğu için hazır edilemezken, Yasemin Uzunçelebi’nin ablası Nazik Uzunçelebi ve taraf avukatları duruşmaya katıldı.

Duruşmada söz verilen sanık avukatı Alaaddin Balcı “Basında çıkan haberler nedeniyle müvekkil cezaevinde kalmakta olduğu koğuşta darp edilmiştir. Kemik kırığı oluşacak şekilde yaralanmıştır” dedi.

“Kardeşim Mehmet kimseye zarar verebilecek bir insan değildi”

Avukat Balcı, sanığın ağabeyinin tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Duruşmada tanık olarak beyanda bulunan Mehmet Yıldız’ın ağabeyi Hayrettin Yıldız, dedi.

Tanık beyanının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın duruşmaya katılamaması nedeniyle savunmasının alınamadığını ve son sözünün sorulamadığını belirtti. Mahkeme heyeti bu nedenle sanığın gelecek celse hazır edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Mehmet Yıldız’ın YaseminUzunçelebi’nin sevgilisi olduğu ve olay tarihinde müştekiyi öldürmek amacıyla canavarca hisle yakıcı ve yanıcı nitelikteki kimyasal maddeyi müşteki kadına fırlattığı kaydedilmişti.

Uzunçelebi’nin kimyasal maddeli saldırının ardından vücudunda hayati tehlike oluşturacak nitelikte birçok yanık oluştuğu da iddianamede kaydedilerek “Müştekinin söz konusu eylem sonucu kaldırıldığı hastanede hayati tehlikesi devam eder nitelikte yoğun bakımda bulunduğu ve ifadesinin alınamadığı” ifadeleri kullanılmıştı.

Yıldız hakkında ‘canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir