Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Dava sürecini takip edenler “kafkaesk” diyor

Osman Kavala‘nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra, “Eşim hiçbir siyasi parti üyesi değil. Tüm hayatı boyunca da şiddetin her türüne tavizsiz karşı çıkmış bir insan. Birtakım kültür sanat faaliyetleri, sivil toplum faaliyetleri içinde olmuş. Bunların tamamı diyaloğa, uzlaşmaya ve çatışmaların ortadan kalmasına yönelik hareketler ve bu insan hükümeti devirmek, darbe girişimi gibi suçlamalarla tutuklanıyor. Dava sürecine bakanlar, süreci takip edenler arasında buna ‘kafkaesk’ diyenler oldu” dedi.

Gezi hükümlüsü Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra ve Osman Kavala’nın avukatı Tolga Aytöre Tele 1’de Merdan Yanardağ’ın sunduğu haber analiz programı 5. Boyut’a konuk oldu. 

Burada konuşan Prof. Dr. Buğra, şunları söyledi:

“Altı yıldır hayatımızda başka bir şey yok ama bana inanılmaz geliyor hala. Bu inanılmazlık ilk suçlamalarla başlayan, ‘cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni yıkmak’, ‘darbe girişimine destek vermek’, ‘hükümeti devirmek’ ve ‘amaçlı protesto hareketlerini organize ve finanse etmek’, bunlar fantastik suçlamalar. Bu suçlamalarla başlıyor hikaye. Bunlarla beraber tabii eşimin kim olduğunu düşünüyorum. Hiçbir siyasi parti üyesi değil. Tüm hayatı boyunca da şiddetin her türüne tavizsiz karşı çıkmış bir insan. Birtakım kültür sanat faaliyetleri, sivil toplum faaliyetleri içinde olmuş. Bunların tamamı diyaloğa, uzlaşmaya ve çatışmaların ortadan kalmasına yönelik hareketler ve bu insan hükümeti devirmek, darbe girişimi gibi suçlamalarla tutuklanıyor, 6 yılı geçti artık, tutuklu olarak cezaevinde bulunuyor. Dava sürecine bakanlar, süreci takip edenler arasında buna ‘kafkaesk’ diyenler oldu. Bu tabii durumu ne kadar açıklıyor bilmiyorum…”

Güncellenecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir