Riyad uçağı Antalya’ya acil iniş yaptı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 21.15’te kalkan ve Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a hareket eden Pegasus Hava Yolları’na PC-690 sefer sayılı Airbus A321 tipi uçak, kargo bölümünden gelen sesler üzerine Antalya Havalimanı’na acil iniş yaptı.

Flight Radar sitesinin verilerine göre, uçak Akdeniz üzerinde Kıbrıs Adası açıklarından döndükten sonra Antalya Havalimanı’na indi.

DHA’nın haberine göre, kalkıştan bir süre sonra bazı yolcular kargo bölümünden bazı sesler duyulduğunu iddia etti. Uçak, Kıbrıs açıklarındayken, kargo bölümünden bir kişinin “yardım edin” şeklinde bağırdığını belirten yolcuların ihbarı, personel tarafından uçuş kabinine iletildi. Pilotun yaptığı görüşmeler sonucunda uçağın Antalya Havalimanı’na acil inişine karar verildi.

Havalimanı pisti çevresinde güvenlik önlemleri alındı. Polis, itfaiye ve sağlık ekipleri konuşlandırıldı. Saat 23.45’te uçağın havalimanına inişinden sonra kargo bölümünde inceleme başlatıldı. Ekiplerin çalışmaları sürdürülüyor (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx